BMO Plowing Competition Winners  -  IPM 2017 Plowing Winners  -  Walton, Ontario

Plowing Winners  • Special Winners

Class Group Position Winner County   Presented by
1 1 Winner Brad Linton Roseneath    Cheri Knott, Regional Vice-President, BMO Bank of Montreal
1 1 Reserve Terry Linton Roseneath   Cheri Knott, Regional Vice-President, BMO Bank of Montreal
1 2 Winner Nelson Sage Thamesville   Cheri Knott, Regional Vice-President, BMO Bank of Montreal
1 2 Reserve Kathleen MacRobbie Mount Forest    Cheri Knott, Regional Vice-President, BMO Bank of Montreal
1 3 Winner Conor Green Cobourg   Don Priest, Ontario Plowmen's Association
1 3 Reserve Steven Bickle Bobcaygeon   Don Priest, Ontario Plowmen's Association
1 4 Winner Dan Gorril Oakwood   Don Priest, Ontario Plowmen's Association
1 4 Reserve Tristin Boutilier Belleville   Don Priest, Ontario Plowmen's Association
1 5 Winner Mike Aitkens Lucasville, USA   Don Priest, Ontario Plowmen's Association
5 Reserve  Russell W. Rogers  Mount Forest    Don Priest, Ontario Plowmen's Association
             
2 1 Winner Hailey Gruber Richmond, USA    Sheila Marshall, 2nd Vice-President, Ontario Plowmen's Association
2 1 Reserve Cole Brodhaecker  Ayr    Sheila Marshall, 2nd Vice-President, Ontario Plowmen's Association
2 2 Winner Hunter Chown Wolfe Island   Warren Craft, Peterborough Plowmen's Association
2 2 Reserve Ben Henderson Cambridge   Warren Craft, Peterborough Plowmen's Association
2 3 Winner Katie Davenport Owen Sound   Dave Murray, Vice President, Ontario Plowmen's Association
2 3 Reserve Matt Nottingham Lindsay   Dave Murray, Vice President, Ontario Plowmen's Association
2 4 Winner Jim Ferguson Sunderland   Dave Murray, Vice President, Ontario Plowmen's Association
2 4 Reserve Ron Stinson Kemptville   Dave Murray, Vice President, Ontario Plowmen's Association
             
3 1 Winner Riley Terpstra Atwood    Cheri Knott, Regional Vice President, BMO Bank of Montreal
3 1 Reserve Matthew Magwood Hanover    Cheri Knott, Regional Vice President, BMO Bank of Montreal
3 2 Winner Anthony Bertrand St. Mary's    Cheri Knott, Regional Vice President, BMO Bank of Montreal
3 2 Reserve Clayton Terpstra Atwood   Cheri Knott, Regional Vice President, BMO Bank of Montreal
             
4 2 Winner Eric Weber  Ayton   Cheri Knott, Regional Vice President, BMO Bank of Montreal
 
5 1 Winner Bert Beyens Strathroy   Kubota Representative
5 1 Reserve Brian Davenport Owen Sound   Kubota Representative
5 2 Winner Daryl Hostrawser East Garafraxa    Kubota Representative
5 2 Reserve Bob Campsall Dunsford   Kubota Representative
 
6 1 Winner Ken O'Brien Midhurst   Carl Weber, Ontario Plowmen's Association
6 1 Reserve Harold Walker Sparta   Carl Weber, Ontario Plowmen's Association
6 2 Winner Michel Calande Alfred   Carl Weber, Ontario Plowmen's Association
6 2 Reserve Benoit Bouladiar Valdes Monts, Quebec   Carl Weber, Ontario Plowmen's Association
6 3 Winner John Milligan Strathroy   Shannon Craig, Craig Insurance
6 3 Reserve Jim Cox Innerkip   Shannon Craig, Craig Insurance
4 Winner Douglas MacRobbie Guelph   Sheila Marshall, Director, Ontario Plowmen's Association
6 4 Reserve Stephanie Sanders Strathroy   Sheila Marshall, Director, Ontario Plowmen's Association
             
7   1 Ben Henderson Waterloo    
7   2 Mathew Sterling Chatham-Kent    
7   3 Trent Ferris Bruce County