2023-24 PROVINCIAL ZONES

ZONE 1

Floyd Wills (Thorndale) - Zone 1 Director - 519-461-1547  [email protected]
Chatham-Kent, Elgin, Essex, Lambton, Middlesex, Oxford (Blenheim & County)

ZONE 2

Sheila Marshall (St Pauls) - Zone 2 Director - 519-276-0174   [email protected]
Brant-Six Nations, Haldimand (County & Oneida), Niagara (North Caistor & North Lincoln), Norfolk, Waterloo (North Dumfries), Wentworth (North & South)

ZONE 3

Allison Pepper (Chesley) - Zone 3 Director - 519-379-0821  [email protected]
Bruce, Grey (Bentinck, Keppel-Sarawak, Normanby & North), Huron, Perth

ZONE 4

Bob Corbett (Elmvale) - Zone 4 Director - 705-817-8352  [email protected]
Durham, Halton, Peel-Dufferin, Simcoe, Victoria, Wellington

ZONE 5

Robert MacLean (Kingston) - Zone 5 Director - 613-583-1748   [email protected]
Frontenac (County & Wolfe Island), Hastings, Northumberland, Peterborough, Renfrew

ZONE 6

Raymond St. Denis (Navan) - Zone 6 Director - 613-835-2097  [email protected]
Algoma, Glengarry, Grenville, Lanark, Leeds, Ottawa-Carleton, Prescott, Russell, Slate River, Stormont, Temiskaming

Directors-at-Large

Bartley Bowman (Listowel) - 519-492-0500 [email protected]
Rochelle Deslippe (Amherstburg) - 519-551-8361 [email protected]
Stephanie Sanders (Alvinston) - 519-318-8426  [email protected]

2023-24 PROVINCIAL ZONES

ZONE 1 - Floyd Wills (Thorndale) - Zone 1 Director - 519-461-1547  [email protected]
Chatham-Kent, Elgin, Essex, Lambton, Middlesex, Oxford (Blenheim & County)

ZONE 2 - Sheila Marshall (St Pauls) - Zone 2 Director - 519-276-0174   [email protected]
Brant-Six Nations, Haldimand (County & Oneida), Niagara (North Caistor & North Lincoln), Norfolk, Waterloo (North Dumfries), Wentworth (North & South)

ZONE 3 - Allison Pepper (Chesley) - Zone 3 Director - 519-379-0821  [email protected]
Bruce, Grey (Bentinck, Keppel-Sarawak, Normanby & North), Huron, Perth

ZONE 4 - Bob Corbett (Elmvale) - Zone 4 Director - 705-817-8352  [email protected]
Durham, Halton, Peel-Dufferin, Simcoe, Victoria, Wellington

ZONE 5 - Robert MacLean (Kingston) - Zone 5 Director - 613-583-1748   [email protected]
Frontenac (County & Wolfe Island), Hastings, Northumberland, Peterborough, Renfrew

ZONE 6 - Raymond St. Denis (Navan) - Zone 6 Director - 613-835-2097  [email protected]
Algoma, Glengarry, Grenville, Lanark, Leeds, Ottawa-Carleton, Prescott, Russell, Slate River, Stormont, Temiskaming

Directors-at-Large

Bartley Bowman (Listowel) - 519-492-0500 [email protected]
Rochelle Deslippe (Amherstburg) - 519-551-8361 [email protected]
Stephanie Sanders - 519-318-8426  [email protected]

2023-24 Zone Directors and Advisory Councillors

ZONE 1 - Floyd Wills (Thorndale) - Zone Director - 519-461-1547  [email protected]

CHATHAM-KENT - Robert Dakin (Dover Centre)  519-401-5195   [email protected]
ELGIN - Steve Speller (Rodney)  519-719-7840  [email protected]
ESSEX - Emma Denotter (Harrow)  519-796-5696  [email protected]
LAMBTON - Eugene Packet (Wyoming)  519-330-5157  [email protected]
MIDDLESEX - Floyd Wills (Thorndale)  519-461-1547  [email protected]
OXFORD BLENHEIM - Sarah Learn (Woodstock)  519-532-3959  [email protected]
OXFORD COUNTY - Eric Howard (Woodstock)  519-475-4238  [email protected]

ZONE 2 - Sheila Marshall (St Pauls) - Zone Director - 519-276-0174  [email protected]

HALDIMAND - Wayne Downie (York)  905-772-3745  [email protected]
HALDIMAND ONEIDA - David Murray (Cayuga)  905-768-5671  [email protected]
NIAGARA NORTH CAISTER - Morley Greenwood (Dunnville)  905-719-8175   [email protected]
NIAGARA NORTH LINCOLN - Hank Scott (Wellandport)  905-957-7659  [email protected]
NORFOLK -
WATERLOO NORTH DUMPHRIES - Rick Dunnett (Cambridge)  519-622-4853   [email protected]
WENTWORTH NORTH - Robert Alblas (Branchton)  519-448-4215  [email protected]
WENTWORTH SOUTH - Allan Freeman (Binbrook)  905-692-1771  [email protected]

ZONE 3 - Allison Pepper (Chesley) - Zone Director - 519-379-0821 [email protected]

BRUCE - Barry Ribey (Paisley)  519-389-5375   [email protected]
GREY BENTINCK -
GREY KEPPEL-SARAWAK - Craig Cameron (Owen Sound)  519-375-2938  [email protected]
GREY NORMANBY - Carl Weber (Ayton)  519-665-2215   [email protected]
GREY NORTH - Brian Gamble (Chatsworth)  519-794-2952   [email protected]
HURON - Steve Corbett (Exeter)  519-236-4514  [email protected]
PERTH - Bartley Bowman (Listowel)  519-492-0500   [email protected]

ZONE 4 - Bob Corbett (Elmvale) - Zone Director - 705-817-8352  [email protected]

DURHAM - Elaine Snoddon (Pefferlaw)  705-437-1987   [email protected]
HALTON - Dwight May (Guelph)  519-856-1228   [email protected]
PEEL-DUFFERIN - David Julian (Inglewood)
SIMCOE - Barry DeGeer (Thornton)  705-719-9816  [email protected]
VICTORIA -
WELLINGTON - George Robinson (Guelph)  519-766-9512

ZONE 5 - Robert MacLean (Kingston) - Zone Director - 613-583-1748   [email protected]

FRONTENAC COUNTY - Martin Oomen (Inverary)  613-583-4761  [email protected]
FRONTENAC WOLFE ISLAND - David Woodman (Wolfe Island)  613-385-2682  [email protected]
HASTINGS - Richard Dracup (Stirling)  613-395-5579  [email protected]
NORTHUMBERLAND - Allan Carruthers (Grafton)  905-376-5049   [email protected]
PETERBOROUGH - Warren Craft (Millbrook)  705-932-5047  [email protected]
RENFREW - Penny Rochon (Cobden)  613-646-7737  [email protected]

ZONE 6 - Raymond St. Denis (Navan) - Zone Director - 613-835-2097  [email protected]

ALGOMA - Thomas Murdock (Richard’s Landing)  705-246-2679   [email protected]
GLENGARRY - Henry Kinloch (Martintown)  613-528-4222
GRENVILLE - Robert Maitland (Toledo)  613-803-2531 [email protected]
LANARK - Ian Cohn
LEEDS - Thomas Knapp
OTTAWA-CARLETON - Raymond St. Denis (Navan)  613-835-2097  [email protected]
PRESCOTT - Jean-Francois Santerre
RUSSELL - Robert Chartrand (St-Pascal-Baylon)  613-488-2828 2550  [email protected]
STORMONT - Jeff Waldroff (Newington)  613-346-5472   [email protected]
TEMISKAMING  Roch Loranger (Earlton)  705-563-2688   [email protected]